Од денес поројни врнежи од дожд и снег на планините

/

Денеска ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, кои во западните делови ќе бидат пообилни и поројни, каде што локално ќе наврнат над 20л/м2, а на планините врнежите ќе бидат од снег и се очекува да се формира снежна покривка.

Од денес до понеделник ќе дува умерен до засилен, повремено силен ветер од јужен правец (над 60 км/час).Од вторник под влијание на студен бран ќе дува засилен северен ветер, што ќе услови намалување на температурите.

Претходна статија

Џафери изрази сочувство за смртта на поранешниот пратеник Стојан Ковачевски

Следна статија

Бугарски обвинители во Скопје треба да ги преземат ДНК-примероците за идентификација на жртвите

Најново од Вести