Од почит за се она што има сторено, Барса му дава одвразани раце на Меси да замине

//

По долги преговори и огромен број на шпекулации за иднината на Лео Меси, играчот во ноември удри параф на нов договор со „Каталонците“. Барса се опамети откако ПСЖ им го „украде“ Нејмар за 222 милиони евра, па ја постави откупната клаузула на Лео Меси на 700 милиони евра. Но Ел Мундо пишува дека Аргентинецот би можел да го напушти Камп Ноу за без пари. Весникот открива нови детали од договорот на Лео Меси, и пренесува дека има клаузула според која тој би можел да стане слободен играч во случај на независност на Каталонија… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Крива Паланка ќе добие европски пари за развој на туризмот

Следна статија

Јаховиќ е Супермен во турското првенство

Најново од Вести