OРУЖЈЕ И МУНИЦИЈА ПРОНАЈДЕНИ ВО КУЌА ВО РЖАНИЧИНО

Пиштол и куршуми биле пронајдени во куќа во село Ржаничино, скопско.

Според информациите на МВР, полицијата вчера извршила претрес во домот на Ѓ.А.(43) во село Ржаничино. При претресот биле пронајдени 70 куршуми, шест ловни патрони, еден пиштол, една рамка со два куршуми и една дигитална вага со остатоци од непозната материја, кои биле привремено одземени.

По целосно расчистување и документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.