| |

ОСОМНИЧЕНИТЕ ЗА УБИСТВОТО НА САЗДОВСКИ НА РАСПИТ КАЈ ОБВИНИТЕЛ

Осомничените за убиството на младиот Никола Саздовски одведени на распит пред јавен обвинител, јавува ТВ24. Јавното обвинителство веќе го преквалификува делото од „насилство“ во „убиство на свиреп начин“. Двајца од тројцата  осомничени се во притвор, а по третиот уште се трага. Членот на навивачката група „Комити“, 20-годишниот Никола Саздовски-Саздо почина пред 10 дена на КАРИЛ, откако претходно беше претепан од тројцата осомничени на на автобуска постојка во скопска Автокоманда.Слични Објави