Осумдесет и едногодишна жена изгоре во пожар во нејзината куќа

/

Осумдесет и едногодишна жена од Скопје е пронајдена почината во пожар, што избувнал во куќа на улицата „Македонско-косовска бригада“ во Скопје.

Пожарот бил изгаснат, а лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт од задушување со чад. Извршен бил увид и по наредба на Јавен обвинител телото било дадено за обдукција.Извор: Темите

Претходна статија

Антикорупциска отфрли претставката на ВМРО-ДПМНЕ за изборни нерегуларности

Следна статија

Партнерите на СДСМ ја потврдија лојалноста кон владејачката коалиција

Најново од Вести