ОТВОРЕН ТУРНИРОТ ВО МАЛ ФУДБАЛ „СКОПЈЕ 2018“, СЕ НАТПРЕВАРУВААТ 32 ЕКИПИ

/

Традиционалниот турнир во мал фудбал „Скопје 2018“ вчеравечер официјално почна во спортскиот центар „Ново Лисиче“.

Вкупно 32 екипи од различни градови од земјава учествуваат на седмиот по ред турнир што ќе трае до 15 јуни.

Натпреварите се одржуваат секој ден во периодот од 17:30 до 23:00 часот.Оваа година турнирот го организира здружението КБС 2012, а Општина Аеродром е покровител. Наградниот фонд изнесува 300.000 денари.

Претходна статија

ВМРО-ДПМНЕ: ЗАЕВ СЕ ОБИДУВА ДА НАМЕТНЕ КОЛЕКТИВНА ДЕПРЕСИЈА, СО ГАЗЕЊЕ НА ГОРДОСТА И ДОСТОИНСТВОТО НА ГРАЃАНИТЕ НА МАКЕДОНИЈА

Следна статија

10-ТЕ ЧЕКОРИ ПРЕКУ КОИ ЌЕ СЕ СПРОВЕДЕ ПЛАНОТ ЗА ПРОМЕНА НА ИМЕТО НА МАКЕДОНИЈА СПОРЕД АНТОНИО МИЛОШОСКИ

Најново од Истакнато