ШЕШЕЉ БЛОКИРАН НА „ТВИТЕР“ ПОРАДИ ГОВОР НА ОМРАЗА

//

Социјалната мрежа „Твитер“ го суспендираше и блокираше налогот на претседателот на Српската радикална партија, Воислав Шешељ. Тој е блокиран на „Твитер“ откако тоа го побарале бројни
корисници на социјалната мрежа поради неговите најнови објави во кои ги навредувал и нападнал јавните личности и користел говор на омраза.

На налогот на Шешељ стои известување дека е суспендиран и дека „Твитер“ ги суспендира налозите коишто ги прекршуваат правилата на таа социјална мрежа.

Последен што бил цел на водачот на радикалите биле потпретседателот на Партијата за слобода и правда Мариника Тепиќ и академикот Душан Теодоровиќ.

Претходна статија

ПРОДОЛЖУВА СУДЕЊЕТО ЗА СЛУЧАЈОТ „РЕКЕТ“

Следна статија

ПОЛИТИКА: НАТО ВОЗДРЖАН НА ПОВИЦИТЕ НА ЦРНА ГОРА ЗА ВЕРСКИОТ ЗАКОН

Најново од Вести