Пакистан додаден на листата земји кои ги кршат верските права

//

Пакистан е додаден на листата на земји на американскиот Стејт департмент, кои брутални ги кршат правата на верско изразување, што води до нарушување на безбедноста и стабилноста во државите. На оваа листа веќе се наоѓаат Саудиска Арабија, Иран, Северна Кореја, Кина, Мјанмар, Еритреја, Судан, Таџикистан, Туркменистан и Узбекистан… (Прочитајте го целиот напис овде)

Претходна статија

Трамп: Книгата „Оган и гнев“ е полна со лаги, лажни претставувања и извори кои не постојат

Следна статија

Вонредна седница на СБ на ОН посветена на ситуацијата во Иран

Најново од Вести