Пендаровски: Го осудувам нападот на културниот клуб на бугарската заедница во Охрид

/

Претседателот Стево Пендаровски на својот Фејсбук профил објави дека го осудува нападот на културниот клуб во Охрид и очекува брза и детална истрага

„Го осудувам нападот на културниот клуб на бугарската заедница во Охрид. Очекувам надлежните институции да спроведат брза и детална истрага, преземање на сите мерки, со цел расчистување на случајот и одговорност за сторителите,“ напиша Пендаровски.

Претходна статија

Приватните превозници за пет години не пријавиле ниту една продадена карта во автобус, вели Арсовска

Следна статија

Нови цени на горивата, поевтинуваат дизелот и мазутот

Најново од Вести