Песков: Франција е непријателска земја за Русија

/

Прашан да ги коментира односите меѓу Москва и Париз, портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, денеска изјави дека Франција е непријателска земја.

„Франција не е пријателска земја за Русија поради санкциите и антируските потези“, рече Песков, пренесе ТАСС.

Тој нагласи дека Франција е всушност „непријателска земја“.Извор: Temite

Претходна статија

Министерката за култура: Цензура нема да има, нека творат слободно, но да го расположат народот, не да се враќаат назад

Следна статија

ЈП Паркови и зеленило: Интензивно уредување на кејот на Вардар

Најново од Вести