ПЕТАР КОЛЕВ НА ОФИЦИЈАЛНА ВЕЧЕРА СО ЕВРОПРАТЕНИЦИ ОД ГРУПАТА НА ЕВРОПСКИТЕ КОНЗЕРВАТИВЦИ И РЕФОРМАТОРИ

//

Претседателот на партијата Граѓанско Демократска Унија-ГДУ, Петар Колев присуствуваше на официјалната вечера на Групата на Европските конзервативци и реформатори, што се одржа вечерва во Софија. Еве што објави на својата facebook страна првиот човек на ГДУ.

„На официјалната вечера организирана од групата на Европските конзервативци и реформатори, имав задоволство да се запознаам и да разговарам со повеќето европратеници членови на ЕКР (ЕCR).

МАКЕДОНИЈА ИМА ПРИЈАТЕЛИ НАДВОР, ОСТАНА УШТЕ ДА НАЈДЕМЕ ПРИЈАТЕЛИ ВНАТРЕ?!“ 

Претходна статија

МИЦКОСКИ: ЌЕ ДОЖИВЕЕМЕ НОВО РАЗОЧАРУВАЊЕ НА САМИТОТ НА НАТО, ДИМИТРОВ ТРЕБА ДА СИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА

Следна статија

ВМРО-ДПМНЕ: ЗАЕВ Е СЕРИОЗНА ЗАКАНА ПО РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА, КОЈА МОРА ДА БИДЕ СОВЛАДАНА

Најново од Вести