ПЕТМИНА ВРАБОТЕНИ ВО ВЕЛЕШКАТА БОЛНИЦА ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19

На денешната прес конференција градоначалникот на Велес, Аце Коцевски ја информираше јавноста дека во велешката болница има пет случаи на зараза со Ковид-19, јавува порталот Велес365.

loading...

Од нив три медицински сестри се од инфективното одделение, еден е вработен во анестезиолошката служба и еден административен работник во велешката болница.loading...