ПО 16 ГОДИНИ ВО ВЛАСТА НА АХМЕТИ МУ ТЕКНА ДЕКА НИ ТРЕБААТ РЕФОРМИ ЗА ЕУ И НАТО

//

„Нашата земја чекори кон евроатланската интеграција и задолжително треба да ги исполни бараните стандарди, додека ДУИ ќе продолжи да биде партнер во реализација на реформите за доброто на нашите граѓани“ – изјавил Али Ахмети за време на неговата средба со новата амбасадорка на САД во земјата Кејт Барнс, соопштуваат од ДУИ.

Ахмети потенцирал уште дека на земјава и претстои уште многу работа на патот кон ЕУ, посебно, во насока на владеењето на правото и реформите.

Претходна статија

СЕ СТАВААТ ЛИ СЛУЖБИТЕ ПОД ПАРТИСКА КОНТРОЛА?

Следна статија

НИЕ ИМАМЕ ИСКУСТВО А ВИЕ ПАРИ, НА КРАЈ, ВАМ ВИ ОСТАНУВА ИСКУСТВОТО А НАМ ПАРИТЕ!

Најново од Вести