Почина мигрант во кумановската болница, бил најден во бессознание на улица

/

МВР информира дека мигрант починал во кумановската болница, откако пред една недела бил пронајден во бессознание на улицата „Никола Тесла“ во градот.

-Денеска во 08:25 часот во СВР Куманово било пријавено дека во општа болница Куманово починало лице мигрант, со непознат идентитет. На 9 декември годинава на улицата „Никола Тесла“ во Куманово тој бил пронајден во бессознание и префрлен во општа болница Куманово за понатамошно лекување, соопшти СВР Куманово.Екипа од СВР Куманово презема мерки за утврдување на идентитетот на починатото лице и расчистување на случајот.

Претходна статија

Зеколи: Вина во спорот со Бугарија имаат клановите кои ја држат Македонија во вечна кавга со соседите, за да се богатат на браникот на родината и идентитетот

Следна статија

СДСМ: Лагите на Мицкоски се демантирани, брзата помош не се приватизира

Најново од Вести