ПОЧНА ПРОТЕСТОТ НА РОДИТЕЛИТЕ ПРЕД МОН

/

Почна протестот на родителите од Иницијативата „Учебници и настава мора да има“ во Скопје. Родителите точно напладне се собраа пред Министерството за образование и наука.

Протестите доаѓаат откако МОН не одговори на нивните барања околу предлог-Законот за учебници со кој дигиталните учебници ќе станат примарни материјали за учениците од четврто одделение од септември.Претходна статија

ДЕНЕСКА СЕ ПРАЗНУВА СВЕТИ АТАНАСИЈ ВЕЛИКИ, АРХИЕПИСКОП АЛЕКСАНДРИСКИ

Следна статија

МНР СОВЕТУВА МАКЕДОНСКИТЕ ГРАЃАНИ ДА НЕ ПАТУВААТ ВО ИЗРАЕЛ

Најново од Вести