ПОЧНА СЕДНИЦАТА НА СОВЕТОТ ЗА БЕЗБЕДНОСТ ШТО ЌЕ ОДЛУЧУВА ЗА ВОНРЕДНАТА СОСТОЈБА

/

Во претседателската вила „Водно“ почна седницата на Советот за безбедност на која треба да се одлучува за евентуалното продолжување на вонредната состојба.

Денеска беше последниот ден кога истекува третата, двонеделна вонредна состојба што ја прогласи претседателот Стево Пендаровски на 15 мај.На седницата, покрај постојаните членови на Советот, поканет е и министерот за здравство, Венко Филипче, соопшти Кабинетот на шефот на државата.Претходна статија

РЕИС ШАКИР ФЕТАИ НОВ ПОГЛАВАР НА ИВЗ ВО МАКЕДОНИЈА

Следна статија

ШЕКЕРИНСКА СО ОБИД ДА ЈА ОБЈАСНИ ФОТОГРАФИЈАТА ПРЕД ЗНАКОТ НА УЧК

Најново од Вести