ПОЧНА ВАКЦИНИРАЊЕТО НА НОВИНАРИТЕ И МЕДИУМСКИТЕ РАБОТНИЦИ

//

Во салата „Борис Трајковски” денеска почна вакцинацијата на новинарите и на медиумските работници.

Се вакцинираат оние новинари кои се пријавија на повикот и ги исполнија условите за да влезат во првата група на вакцинација.Поточно, опфатени се вкупно 631 медиумски работници, кои имаат над 40 години или се со хронични заболувања.

Претходна статија

ФИЛИПЧЕ: ДАЛИ ЌЕ ИМА НОВИ МЕРКИ ЗАВИСИ ОД УТРЕШНИТЕ БРОЈКИ НА ЗАРАЗЕНИ

Следна статија

ФРАНЦУСКАТА КОМПАНИЈА „САНОФИ“ ГРАДИ ФАБРИКА ЗА ПРОИЗВОДСТВО НА ВАКЦИНИ ВО СИНГАПУР

Најново од Вести