ПОКАНАТА ЗА МАКЕДОНИЈА ЌЕ БИДЕ ТОЧКА НА СОСТАНОКОТ НА НАТО

//

Северноаталантскиот совет денеска донел едногласна политичка одлука да ја стави точката за покана на Македонија во НАТО на самитот на Алијансата на 11 и 12 јули во Брисел, обелодени Заев од собраниската говорница на седницата за Законот за ратификација на Договорот со Грција

Со тоа, рече премиерот се остваруваат вековните аспирации на сите генерации пред нас и на сите граѓани на Македонија.Извор: Плусинфо

Претходна статија

НОВ ПРОЕКТ ЗА ПОТТИКНУВАЊЕ НА ИНОВАТИВНОСТА КАЈ УЧЕНИЦИТЕ

Следна статија

ЗАМЕНИК МИНИСТЕР ВО БУГАРИЈА ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ЗАРАДИ СКАП АВИОНСКИ БИЛЕТ

Најново од Вести