ПОНЕДЕЛНИЧКИ, ДА ПОЧНЕМЕ СО УБАВО

//

Веќе пристигнува храната за следниот месец, па благодарение на Бога и дарежливоста на Неговиот народ, како црква ќе бидеме во можност да помагаме со пакети храна СЕДУМДЕСЕТИНА социјално-загрозени семејства од Велес и околината.

Ако уште некој сака да придонесе кон ова дело, слободно нека ме контактира. Исто така, ако вие знаете некое семејство во вистинска потреба, воопшто не двоумете се да ме контактирате и да побарате помош.

Денеска им благодариме на семејството Стојкови и Колид С Тим, кои и досега биле наши поддржувачи, но сега на уште поизвонреден начин придонесоа кон ова дело.Нека Господ Исус ги благослови сите, и тие што даваат, и тие што примаат, та благодарноста за сѐ добро да се издига како благопријатен мирис кон Небесата, напиша на својот facebook профил пастор Филип Иванов од Евангелската црква во Велес.

Претходна статија

(ВИДЕО) КОИ СЕДУМ ЗЕМЈИ НИКОГАШ НЕМАЛЕ ФУДБАЛЕРИ ВО ПРЕМИЕР ЛИГАТА?

Следна статија

ШКОЛО ЗА МОРАЛ

Најново од Вести