ПОРАНЕШНА ПОРТПАРОЛКА НА ХИЛАРИ КЛИНТОН ЗА ДОНАЛД ТРАМП: „СЕ НАДЕВАМ ТОЈ ДА УМРЕ“

Поранешната портпаролка на Хилари Клинтон Зара Рахим со скандалозен твит реагира на веста дека Доналд Трамп е позитивен на Covid-19.

loading...

Твитот кој веќе е избришан гласи вака:

„Против мојот морален идентитет е да го напишам ова во последните четири години, но се надевам тој да умре“.