ПОРАНЕШНИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ДИК ЧИЧАКОВСКИ И СОПРУГАТА НА ОБВИНИТЕЛОТ АРТАН АЈРО ИЗБРАНИ ЗА СУДИИ ВО УПРАВНИОТ СУД

/

Поранешниот претседател на Државната изборна комисија Александар Чичаковски и Елеонора Ајро, сопруга на обвинителот Артан Ајро кој беше дел од СЈО, се избрани за судии во Управниот суд, јавува СДК.мк.

Нивниот избор се случи на денешната седница на Судскиот совет.Претходна статија

ПОТЕРНИЦА ЗА ЦРНОГОРЕЦ КОЈ УКРАЛ ДИЈАМАНТИ НА КАТАРСКИОТ ШЕИК

Следна статија

ИМА УШТЕ ЕДНА ШАНСА ЈАНЕВА ДА ИЗЛЕЗЕ ОД ПРИТВОР

Најново од Вести