ПОРАНЕШНИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА МБП СТОЛЕ ВЕЛКОВ ДОНИРАШЕ КРВНА ПЛАЗМА ЗА ЗАБОЛЕНИТЕ ОД КОВИД-19

//

Поранешниот претседател за Македонско-бугарско пријателство – Скопје, Столе Велков, донираше крвна плазма во Центарот за трансфузиологија во Штип.

Велков е еден од тие кои се оздравени од коронавирусот и сега доброволно даруваат крвна плазма со цел да помогнат во борбата против Ковид-19.

Од Центарот за трансфузиологија во Штип му се заблагодаруваат на г. Столе Велков и на сите други што даруваат крвна плазма, бидејќи со неа патот до спасувањето на голем број луѓе заболени од корона вирус е пократок и лесен.Претходна статија

ЏАМБАСКИ СЕ ОБРАТИ КОН БУГАРИТЕ ВО МАКЕДОНИЈА

Следна статија

(ФОТО) МАКЕДОНСКО „БЛАГОДАРАМ“ ЗА БУГАРСКИТЕ ВАКЦИНИ

Најново од Вести