| |

ПОВРЕДЕН РАБОТНИК ВО ФАБРИКА ВО КАВАДАРЦИ

Во кавадаречката полиција вчера е пријавено дека во општата болница Кавадарци бил донесен Д.Т.(32) од Кавадарци кој се повредил при извршување на работни задачи во фирма за производство на таан. Поради сериозноста на повредата повредениот бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје. Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Кавадарци и трудов инспектор.

Слични Објави