ПОЖАР ВО ЏАМИЈА ВО СЕЛО РАШЧЕ СКОПСКО

//

На 02.06.2019 година во 16,20 часот во СВР Скопје од страна на Бригадата за противпожарна заштита било пријавено дека настанал пожар во џамија во с.Рашче-скопско. Според пријавеното опожарен бил горниот дел од минарето. Во 17,15 часот пожарот бил изгаснат од страна на Бригадата за противпожарна заштита. Повредени лица нема и други оштетувања на џамијата нема.Претходна статија

ДИСИНГЕР: ОЧЕКУВАМЕ 100.000 ЛУЃЕ НА ДОЧЕКОТ ВО СКОПЈЕ

Следна статија

ДИРЕКТОРОТ НЕМА ДА ВРАБОТИ НЕКОЈ КОЈ НЕ ГО ПОЛОЖИЛ НЕГОВИОТ ТАЕН ТЕСТ СО ШОЛЈА КАФЕ

Најново од Вести