ПОЖАР ВО ТВ ВИС, ИЗГОРЕ СЕТА ОПРЕМА

//

Утрово изби пожар во зградата во која се наоѓаат просториите на ТВ ВИС во Струмица.

Од телевизијата пренесуваат дека пожарот ги зафати телевизиското студио и техниката, но и останатите субјекти кои се сместени во зградата.

Поголем дел од опремата е изгорен, а дел е уништен од водата за време на гасењето на огнот.Засега не е познато кои се причините за пожарот и колкава материјална штета е причинета.

Претходна статија

ИТАЛИЈА И ПОКРАЈ КРИЗАТА СО КОРОНАВИРУСОТ И` ПОМАГА НА ХРВАТСКА ПО ЗЕМЈОТРЕСОТ

Следна статија

ОД МАЛТА И ЗАГРЕБ СО ЧАРТЕР ЛЕТОВИ ЌЕ СЕ ВРАЌААТ МАКЕДОНСКИ ГРАЃАНИ ВО ЗЕМЈАВА

Најново од Вести