ПОЖАР ВО ЖИТО МЕЛ КУМАНОВО

/

Кумановските пожарникари веќе еден час се обидуваат да го локализираат пожарот на еден од објектите на поранешниот „Жито-мел“ на булеварот „Октомвриска револуција“, јавува А1Он.

Од кумановската противпожарна единица информираат дека кај нив пожарот бил пријавен во 18.25 часот, по што на интервенција се упатила екипа со едно противпожарно возило.

Претходна статија

Д. ЃОРЃИЕВ: АКО СЕ ИНСИСТИРА НА ДОГОВОР ЗА ИДЕНТИТЕТОТ НА ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ, ПРЕГОВОРИТЕ ЌЕ ПРОПАДНАТ

Следна статија

ЕКСПЛОЗИЈА ВО КАИРО ГОЛЕМ БРОЈ ЗАГИНАТИ И РАНЕТИ

Најново од Вести