ПОВРЕДЕН РАБОТНИК ПРИ ПАД ОД СКЕЛЕ НА АВТОПАТОТ КИЧЕВО-ОХРИД

//

Вчера претпладне при изведување на градежни работи на новиот автопат Кичево –Охрид, се случи несреќа, при што 51-годишниот работник А.И. паднал од скеле од височина од три метри. Работникот потоа е пренесен во кичевска Општа болница каде му била укажана прва помош.

-При падот 51 годишниот А.И. од Република Турција се здобил со телесни повреди констатирани при прегледот во кичевската Општа болница-информира Стефан Димоски од СВР Охрид.Претходна статија

(ВИДЕО) НИКОЛОСКИ: ВЛАСТА ДА ОБЕЗБЕДИ ВАКЦИНИ ЗА НАСТАВНИОТ КАДАР

Следна статија

ОД КОРОНА ПОЧИНА ПОРАНЕШНИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕМИР КАПИЈА, ТРАЈЧЕ ДИМИТРИЕВ

Најново од Вести