ПОЗНАТА ЗДРАВСТВЕНАТА СОСТОЈБА НА СИНОТ НА ЏЕВАТ АДЕМИ

//

Синот на пратеникот од ДУИ Џеват Адеми е еден од двајцата ранети при пукање од огнено оружје на свадба во Мала Речица. Според информации на албанските портали другиот ранет е роднина на пратеникот.

Семејството Адеми ја потврди веста на порталот „Лајм“ дека синот на пратеникот е ранет од огнено оружје, но демантира дека Адеми пукал при повредувањето.

-Станува збор за заталкан куршум од свадбена веселба – велат од семејството на Адеми и додаваат дека двете повредени лица се во добра и стабилна состојба.Од Министерството за внатрешни работи соопштија дека еден од повредените е потешко ранет и однесен на клиниките во Скопје, додека вториот е вон животна опасност и задржан на лекување во тетовската Клиничка болница.

Извор: Поглед

Претходна статија

ДЕРАЛА: ГРУЕВСКИ И ФАМИЛИЈАТА НЕМААТ КРЕДИБИЛИТЕТ ДА ПРЕГОВАРААТ ЗА РЕФОРМИ ВО ПРАВОСУДСТВОТО

Следна статија

ПРОВЕРКАТА ЌЕ ГИ ОПФАТИ СИТЕ ВРАБОТЕНИ ВО МВР

Најново од Вести

Ковачев: На местото на спомениците на окупаторската Црвена армија во Софија и во Пловдив да се постават споменици на Левски, Ботев, Гоце Делчев, Тодор Александров и Ванчо Михајлов

Бугарскиот европратеник од редовите на ГЕРБ-СДС Андреј Ковачев, даде интересна идеја за тоа што треба да