ПРАТЕНИКОТ ЉУПЧО ДИМОВСКИ ЌЕ ДАДЕ ИСКАЗ ЗА КРВАВИОТ ЧЕТВРТОК ВО ОБВИНИТЕЛСТВОТО

//

Пратеникот од Социјалистичката партија, Љупчо Димовски, денеска е поканет на распит во Обвинителството за организиран криминал и корупција да даде исказ за настаните од крвавиот четврток.
Димовски е третиот пратеник кој како осомничен треба да објасни дали и какви дејствија преземал на 27 април 2017 година во Собранието. Нему судот му го продолжи куќниот притвор… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

ЕП ракомет: Македонија со Шпанија на 21 јануари

Следна статија

ЖАН МИТРЕВ: КОГА МИНИСТРИТЕ ГО ПИЕЈА УТРИНСКОТО КАФЕ, ЈАС ЈА ПОЧНУВАВ ВТОРАТА ОПЕРАЦИЈА!

Најново од Вести