Прегазена жена во Скопје, возачот избегал

/

Седумдесетгодишна жена вчера била прегазена со автомобил на  улицата Св. Кирил и Методиј во Скопје.

Несреќата се случила околу 14 часот по што возачот избегал, информираат од полицијата.

Жената со тешки телесни повреди била однесена во комплексот клиники „Мајка Тереза“.Се работи на расчистување на случајот.

Извор: Temite

Претходна статија

Во автобусот пронјадени 44 жртви, еден патник веројатно патувал во друг автобус

Следна статија

Град Скопје планира да додели два милиона денари за семејствата на загинатите во автобуската несреќа

Најново од Вести