ПРЕМИЕРА НА ПРЕТСТАВАТА „БАЛКАНСКА 3А/2“ ОД ДЕЈАН ДУКОВСКИ

/

Во Центарот за култура во Охрид вечерва (3 јуни) во 20 часот премиерно ќе биде изведена претставата „Балканска 3а/2“ од Дејан Дуковски. Претставата е во режија на Ана Батева, сценографија/костими: Борис Георгиев, а музиката е на: Стефан Здравески. Во претставата играат: Стрезо Стаматовски, Елизабета Стефановска, Филип Кипровски, Никола Тодоровски.

Претставата „Балканска 3а/2“ е црна комедија во која недостатокот на човечност во човекот е нормална појава, а човековата отуѓеност од современиот свет е секојдневие.

Претходна статија

КОМИТИ ГО ОБЈАВИЈА СЦЕНАРИОТО ЗА ПРОСЛАВАТА – ЖУРКАТА ПОЧНУВА ПРЕД „ЈАНЕ САНДАНСКИ“!

Следна статија

ПОЧНУВА 18. ОФФЕСТ СО КОНЦЕРТ НА КАТРИН ФИНЧ И СЕКУ КЕИТА

Најново од Истакнато