ПРЕТРЕС ВО ФИРМАТА ОД КОЈА РАШКОВСКИ ГО КУПИ СОФТУЕРОТ ЗА СООБРАЌАЈНИ ПРЕКРШОЦИ

//

По наредба на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција денес е извршен претрес во фирмата „Инвоука гроуп“, која победи на тендерот за софтверот за сообраќајни прекршоци што го спроведе Генералниот секретар на Владата во време кога со него раководеше Драги Рашковски.

Од ОЈО за Слободен печат потврдуваат дека се вршат претреси во седиштето на фирмата и други субјекти.Претходна статија

ПРОТЕСТИТЕ НА ЛОЈАЛИСТИТЕ ВО БЕЛФАСТ ГО ПРЕКИНАА 23 ГОДИШНИОТ МИР ВО СЕВЕРНА ИРСКА

Следна статија

АМБАСАДА НА САД ЗА АКЦИЈАТА „ДВОЈНИК“: НЕ КОМЕНТИРАМЕ ИСТРАГИ ШТО СЕ ВО ТЕК, СОРАБОТУВАМЕ СО МВР

Најново од Вести

Заев и Бочварски на патот Пробиштип-Крупиште: Изградбата и рехабилитацијата на патиштата е приоритет заради поврзување на регионите и за побрз економски развој

Голем број инфраструктурни проекти се изведуваат со засилено темпо и да ги испочитуваат роковите за исполнување