ПРЕВРТЕН АВТОБУС НА ПАТОТ БИТОЛА-КИЧЕВО, ИМА ПОВРЕДЕНИ

//

Автобус кој сообраќал од Битола кон Кичево излетал од патот откако претходно се судрил со трактор, објави ТВ 21.

Според првичните информации автобусот превезувал патници од фабрика која се наоѓа на периферијата на Битола. Повредени се патници и се превезуваат во клиничкиот центар во Битола, а увид на лице место врши и полиција.Во моментов по една коловозна лента се одвива овој патен правец.

Претходна статија

ВЛАДАТА ЈА ОБЈАВИ ЛИСТАТА НА ЛИЦА КОИ СЕ ТЕКОВНО АНГАЖИРАНИ ПРЕКУ АВТОРСКИ ДОГОВОРИ

Следна статија

ИСТРАГА ПРОТИВ ПРИЛЕПЧАНЕЦ ЗА ПОСЕДУВАЊЕ ХЕРОИН

Најново од Вести

Заев и Бочварски на патот Пробиштип-Крупиште: Изградбата и рехабилитацијата на патиштата е приоритет заради поврзување на регионите и за побрз економски развој

Голем број инфраструктурни проекти се изведуваат со засилено темпо и да ги испочитуваат роковите за исполнување