Прибак се врати на тренинзи, ситна повреда на Филип Лазаров

//

Македонската ракометна репрезентација, по божиќните празници, денеска ги продолжи подготовките за настапот на Европското првенство во Хрватска. На првиот тренинг по паузата повторно во стројот на Раул Гонзалес се врати Немања Прибак, кој поради повреда на мускулот ги пропушти пријателските дуели со Саудиска Арабија и со Србија минатата недела. Прибак се врати, но денешниот тренинг го пропушти Филип Лазаров кој има ситна повреда на грбот… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Кина на чекор до целосна забрана на копачите на криптовалути

Следна статија

Скопјанец си го опожарил станот и нападнал полицаец

Најново од Вести