„Бомба“ од Турција: Лион понудил 10 милиони за Елмас, Фенербахче експресно одбил!

//

Најголемиот фудбалски бисер на Македонија, Елиф Елмас, од летоска е дел од екипата на Фенербахче, но поради проблеми со документацијата не беше регистриран навреме за да може да настапува во турскиот шампионат. Сето тоа треба да се промени зимава, кога се очекува Фенербахче да го регистрира на местото на Робин ван Перси. Иако постоеја шпекулации дека Фенер сака да го испрати на позајмица да собира искуство, тоа очигледно не е точно, а доказ за тоа е и фактот што турскиот гигант одбил спектакуларна понуда за нашиот талент од францускиот гигант Лион, открива турскиот весник „Милијет“… (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

Архимандрит Партениј: БПЦ-БП има црковно и историско право да и биде Црква-Мајка на МПЦ-ОА

Следна статија

Ѕампарини: Ги имаме Несторовски и Трајковски, лудост е да купуваме нов напаѓач

Најново од Вести