ПРИЛЕП-ПЛЕТВАР ЗАТВОРЕН ЗА СООБРАЌАЈ-ТУТУНАРИТЕ НА ПРОТЕСТ

//

АМСМ испрати вонредно соопштение до возачите утринава.

-Патниот правец Прилеп – Плетвар од 10:05 часот е затворен за сообраќај – соопшти АМСМ.

Прилепските тутунари излегоа на протест блокирајќи го преминот кај Плетвар.

До Нова Година откупот и исплата на тутунот во прилепскиот регион течела нормално за од 1 јануари повеќе да не се откупува, а и оној кој се откупува да се откупува за класа пониско, што значи дека занчително е намалена откупна цена.Тутунарите побараа да се зголеми откупната цената, сите откупните пунктови да проработат, да се исплаќа за фактичката класа на тутун.Претходна статија

ЕРДОГАН ЈА ПОВИКА РУСИЈА ДА НЕ ЗАСТАНУВА НА ПАТОТ НА ТУРЦИЈА ВО СИРИЈА

Следна статија

ДИМИТРОВСКИ ПОТПИША ЗА 12-ТИОТ КЛУБ ВО КАРИЕРАТА

Најново од Вести