Приведен разбојник од Прилеп

/

Полициски службеници од ОВР Прилеп вчера го лишиле од слобода В.А.(34) од село Дебреште, општина Долнени и против него до ОЈО Прилеп е поднесена кривична пријава, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „разбојништво“ по член 237 од Кривичниот законик.

Пријавениот, соопштија од МВР, на 16 август 2021 во 3.50 часот во куќата на С.Р.(55) во село Дебреште од неговата снаа со закана одзел златен накит и пари.Од судија на претходна постапка на лицето му е одредена мерка притвор.

Претходна статија

Новата веб страна на ДИК ќе биде во функција од утре, усвоен и Акцискиот план за ИКТ стратегијата 2021-2024 година

Следна статија

Расте бројот на новозаразени со Ковид-19 и во општина Маврово и Ростуше, градоначалникот апелира да се почитуваат мерките

Најново од Вести