ПРИВЕДЕН СКОПЈАНЕЦ БАРАН ЗА УБИСТВО

На територијата на општина Ѓорче Петров полицијата во текот на вчерашниот ден (17 декември) привела лице барано за сторено кривично дело убиство.

loading...

Како што информираат од МВР, станува збор за скопјанец со иницијали Г.С.

loading...

Тој веќе е предаден во скопскиот затвор во Шуто Оризари.