ПРИВЕДЕН ЖИТЕЛ НА АЛБАНИЈА ПОРАДИ НЕРЕГУЛИРАН ПРЕСТОЈ ВО ЗЕМЈАВА

/

Полициски службеници го привеле А.К.(25) од Албанија, поради прекршок по Законот за странци, односно нерегулиран престој во РСМ.

Приведувањето се случило вчера во 18.30 часот на улица Гоце Делчев во Кичево на местото викано „Берза“.По приведувањето тој бил задржан во ОВР-Кичево за понатамошна постапка.Претходна статија

ТРИ МЕТАЛНИ ТОПЧИЊА ИЗВАДЕНИ ОД НАДЛАКТИЦАТА НА СТАРИЦАТА ОД МАНАСТИРЕЦ ВО КОЈА ПУКАШЕ ВНУКОТ

Следна статија

ВРАБОТЕН ВО ГРАД СКОПЈЕ ЗАРАЗЕН СО КОРОНА ВИРУС, 28 КОЛЕГИ СЕ ВО ИЗОЛАЦИЈА

Најново од Вести