|

Приведена 31-годишна штипјанка во Тетово, барана за издржување казна затвор

Вчера во 22.45 часот во Тетово полициски службеници од СВР Тетово ја лишиле од слобода А.Н.(31) од Штип со времен престој во Тетово која се барала со судска наредба за издржување на затворска казна.

Таа била спроведена во КПУ Затвор Идризово-Скопје.

Слични Објави