ПРИВЕДЕНИ 28 ГРАЃАНИ, ВКУПНО 59 НЕ ГО ПОЧИТУВАЛЕ ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС

/

На територијата на целата држава во изминатата ноќ евидентирано е дека 59 лица не ја почитувале забраната за движење, при што приведени се 28 лица, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат соодветни мерки, пренесува Плусинфо.

Како што соопшти МВР, во текот на вчерашниот ден во целата држава на 144 лица им се издадени решенија за изолација, а 51 лица потпишале изјави за самоизолација.

Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација и утврдено е дека сите лица се придржувале до мерките за изолација и самоизолација.

Претходна статија

ФИЛИПЧЕ: МИЦКОСКИ ЛАЖЕ ЗА ТЕСТОВИТЕ

Следна статија

ЦЕЛА КИНА ЗАСТАНА ЗА ДА ИМ ОДДАДЕ ПОЧИТ НА ЖРТВИТЕ ОД КОРОНА ВИРУСОТ

Најново од Вести