| |

ПРИВЕДЕНО 22-ГОДИШНО МОМЧЕ ПОРАДИ УЦЕНА

Вчера (11 декември) околу 21 часот и 10 минути, полициски службеници на СВР Тетово- Полициска станица Гостивар, со судска наредба, го привеле Б.Д.(22) од Гостивар, кој бил осуден на затворска казна за сторено кривично делo „уцена“.

Б.Д. спроведен е во Казнено-поправната установа „Тетово“ во Тетово за издржување на казната.Слични Објави