Продолжен притворот на Габриел Бајрам, обвинителството смета дека може да избега

/

Габриел Бајрам, синот на поранешниот пратеник Амди Бајрам, доби продолжен притвор од 8 на 30 дена во , одлучи кривичниот суд.

Осомничениот за насилство имал претходни условни казни и би можел да се даде во бегство, смета судијата.

Бајрам повеќе пати е осудуван за ваков вид кривични дела и би можел повторно да го повтори делото.На Бајрам му е поднесена кривична пријава по брза постапка и му е одреден притвор откако пред неколку дена повредил шанкер и кршел инвентар во ресторанот „Аквадукт“ на булевар „Словенија“ во Скопје.

Се гони и неговиот син.Претходна статија

Русија прогласи 14 бугарски дипломати за персона нон грата

Следна статија

Во Сенатот на САД претставен нацрт закон за Западен Балкан за борба против корупција

Најново од Вести