Променливо облачно време со температура до 13 степени

/

Времето денеска ќе биде променливо облачно со слаб до умерен ветер од југоисточен правец, особено вдолж Повардарието. Максималната температура ќе биде во интервал од 8 до 13 степени.

Во Скопје, променливо облачно со слаб јужен ветер. Максималната температура ќе достигне до 13 степени.Претходна статија

Јовески: Видов туби на местото на несреќата, но не беа изгорени

Следна статија

Јанев: Нема промена во позицијата на Бугарија кон РС Македонија

Најново од Вести