Пронајден човечки труп во скопско Ракотинци

/

Во СВР Скопје вчера попладнето било пријавено дека во село Ракотинци, скопско, бил пронајден човечки труп, соопшти МВР.

Увид бил извршен, а по наредба на Јавен обвинител телото било предадено на обдукција.Претходна статија

Со помош на австриските пожарникари изгаснат пожарот кај Будинарци кој се разгоре денеска на пладне

Следна статија

Од Државниот пазарен инспекторат не знаат како Владата планира да се спроведуваат донесените мерки

Најново од Вести