ПРОТЕСТ НА ЖИТЕЛИТЕ НА УСЈЕ

//

Граѓаните на населбата Усје денеска до 18 часот ќе организираат протест и ќе го блокираат булеварот Борис Трајковски (кај семафорите за влез во населба Усје).

Причината за протестот е, како што велат граѓаните, неисполнетото ветување на градоначалникот Темелковски за изградба на секундарна мрежа на фекална канализација.извор: MakfaxПретходна статија

МИСАЈЛОВСКИ: ЗАЕДНО ЌЕ ПОБЕДИМЕ БИДЕЈЌИ НАШАТА ЦЕЛ Е МАКЕДОНИЈА

Следна статија

ВИНСКИ ФЕСТИВАЛ ВО СКОПЈЕ ОД 26 ДО 28 СЕПТЕМВРИ

Најново од Вести

Ковачев: На местото на спомениците на окупаторската Црвена армија во Софија и во Пловдив да се постават споменици на Левски, Ботев, Гоце Делчев, Тодор Александров и Ванчо Михајлов

Бугарскиот европратеник од редовите на ГЕРБ-СДС Андреј Ковачев, даде интересна идеја за тоа што треба да