ПРВ СЛУЧАЈ НА КОРОНАВИРУС ВО КИЧЕВО

//

Прв случај на заболен од корона вирусот во изминатите 24 часа е регистриран во Кичево. Ова може да се забележи од денешната статистика на заболени, кој ја објави Министерството за здравство.

Вкупната бројка на дијагностицирани пациенти со Ковид-19 во нашата земја изнесува 908 лица, од кои 44 починаа, а 86 се излечени.

Претходна статија

СЗО: ВАКЦИНА ПРОТИВ КОВИД-19 ЌЕ БИДЕ ПРОИЗВЕДЕНА НАЈМАЛКУ ЗА 12 МЕСЕЦИ

Следна статија

ДИМИТРИЕВСКИ: БАРАМЕ 14 ДНЕВЕН КАРАНТИН ЗА КУМАНОВО

Најново од Вести