ПРВА ИЗМЕНА ВО СОСТАВОТ НА МАКЕДОНСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА

/

По две одиграни средби, македонскиот селектор Раул Гонзалез е принуден да ја направи и првата измена во составот.

Имено, левиот бек Филип Лазаров се пожали на повреда на задната ложа и нема да биде во составот на нашата селекција на средбата со Германија. (Прочитајте го целиот напис овде)Претходна статија

МРТВ ГИ ПОНИШТУВА КОНКУРСИТЕ НА КОИ РИСТО БОМБАТА ДОБИ 36.000 ЕВРА, А ЃОРЃИ КРСТЕВСКИ 12.000

Следна статија

Франција и Обединетото кралство ќе потпишат нов договор за мигрантите

Најново од Вести