ПРВА ЖРТВА НА КОРОНАВИРУСОТ ВО ЦРНА ГОРА

/

Во Црна Гора почина 65-годишен маж од последици на новиот коронавирус, соопштија од Клиничкиот центар во Подгорица. Пациентот бил во Србија во првата половина од месецот.

Тој е прва жртва на вирусот „Ковид-19“ во таа држава.

Мажот, кој бил од Херцег Нови, бил примен во Клиничкиот центар со хронично белодробно заболување во саботата навечер, јавија црногорски медиуми.

Претходна статија

ИМАМЕ СТАБИЛНИ РЕЗЕРВИ НА КРВНИ ПРОДУКТИ И КРВОДАРУВАЊЕТО ПРОДОЛЖУВА

Следна статија

ВКУПНО 339.000 ЛУЃЕ ЗАРАЗЕНИ, 14.700 ПОЧИНАТИ И 99.014 ИЗЛЕКУВАНИ ОД КОРОНАВИРУС ВО СВЕТОТ

Најново од Вести