РАДЕВ: УКАЗ ЗА ПРИВРЕМЕНА ВЛАДА НАЈРАНО ВО ВТОРНИК

/

Бугарскиот претседател Румен Радев изјави дека ќе направи се што е можно за да се назначи официјалната влада на земјата на најбрз начин.

Според Радев, составот на владата ќе биде избалансиран, така што „привремената влада ќе има многу краток мандат.Се очекува во вторник радев да издаде указ за распуштање на 45-то национално собрание и да ги закаже предвремените парламентарни избори на 11 јули. Со тоа официјално ќе почне и работата на новата централна изборна комисија.

Претходна статија

ВТОРОСТЕПЕНА КОМИСИЈА ЌЕ РАЗГЛЕДУВА ЗОШТО ПАЦИЕНТ КОЈ Е КИСЛОРОДНО ЗАВИСЕН СО КОВИД ДОБИЛ САМО ТРИ ДЕНА БОЛЕДУВАЊЕ

Следна статија

ТРИ ДЕВОЈКИ ТЕШКО ПОВРЕДЕНИ ВО СООБРАЌАЈКА, СО ВОЗИЛО ИЗЛЕТАЛЕ ОД ПАТОТ

Најново од Вести